»Nisem imel več zaupanja večine članov Sveta RTV-ja.«
»Danes je Svet RTV Slovenija sprejel mojo odstopno izjavo. Ob tem bi se rad zahvalil vsem vam za odlično sodelovanje, ustvarjalnost, inovativnost, požrtvovalnost, za vse dosežke, zaradi česar je RTV Slovenija še naprej najpomembnejša medijska in kulturna ustanova v Sloveniji. Razmere predvsem zaradi nezadostnega financiranja še vedno niso rožnate, so pa bistveno boljše kot pred devetimi meseci, kar je zasluga vseh vas.«
»Čeprav svoje delo izvajam v skladu z zakonom, je po današnji izredni seji sveta RTV SLO jasno, da med večino svetnikov nimam več zaupanja in da to postaja ovira za delovanje RTV SLO.«
»Kot glavni razlog za odstopno izjavo je navedel izgubo zaupanja med večino svetnikov RTV-ja, saj da v takšnih razmerah svojega dela v korist RTV-ja, kar je bil edini razlog, da je za predsednika uprave sploh kandidiral, ne more nadaljevati.«
»Že dalj časa je prihajalo do nesoglasij, razhajanj pri določenih temah z določenimi člani sveta, izkazalo se je, da tudi do nezaupanja, in ne želim biti ovira, zato sem v dobro RTV-ja podal odstopno izjavo.«
»Kljub temu pa je v zadnjih devetih mesecih Upravi, direktorjem, vodjem in vsem ostalim na RTV-ju uspelo vzpostaviti stanje, ki je bistveno boljše kot ob odhodu prejšnjega vodstva. RTV je likvidna, programsko poslovni načrt se realizira v celoti, vzpostavljen je socialni dialog, zaključena je stavka novinarskih sindikatov, ugled RTV-ja v javnosti se dviga.«
»Razlogi za razrešitev predsednika uprave so zakonsko predpisani. Po tistih alinejah ne vidim nobenega razloga, da bi bil razrešen, kaj šele, da bi odstopil sam.«
»Danes smo podpisali stavkovni sporazum z novinarskimi sindikati in s tem se je stavka po dveh letih končala. Tako da je tudi eno težko breme, ki je ležalo na vseh, tudi na javnosti in RTV SLO, s konstruktivnim sodelovanjem obeh strani odpravljeno.«
»Vsem je jasno, da je to gasilska akcija in da potrebujemo stabilno rešitev, saj je razkorak med zakonskimi obveznostmi in razpoložljivimi viri z vsakim letom večji.«
»Ne glede na to, da so razmere v zavodu težke, od nastopa funkcije nikoli niso bile boljše.«
»Delovanje na področju enakosti spolov samo po sebi pove, da enakosti še nimamo.«
»Če pristanemo na to logiko, pridemo v nek začaran krog, krog neenakopravnosti, neenakosti, ki se bo nadaljeval.«
»Si pa bo RTV prizadeval, da bo v oddajah enako število moških in žensk.«
»Vedno je treba upoštevati realne okvirje, v katerih delamo. To na eni strani pomeni količina denarja, ljudje, s katerimi sodelujemo, čas, ki ga imamo na voljo, na drugi strani pa želje in potrebe. Zato je odgovor JA.«
»Sprejeti PPN je najboljše, kar smo v tem času in s temi viri lahko pripravili. Vse druge možnosti so bistveno slabše. Več programa se z bistveno manj denarja ne da narediti.«
»Finančna luknja in že 12 let neusklajena višina RTV-prispevka nas silita v finančne in kadrovske reze na vseh področjih.«
»Marcel Štefančič je pripravljen v nizkem štartu in da bo kmalu spet v elementu.«
»Velika finančna luknja in že 12 let nespremenjen RTV-prispevek nas silita v številne kadrovske in finančne reze.«
»Zahvalil bi se vsem svetnicam in svetnikom za sprejetje PPN-ja in finančnega načrta. Ne zato, ker nam bo zdaj lažje, ampak zato, da bomo sploh lahko nadaljevali delo v dobro naših uporabnikov, gledalk, gledalcev, poslušalk, poslušalcev, bralk, bralcev.«
»Informacija o dodatnih finančnih sredstvih za delovanje RTV Slovenija je dobra novica za javni zavod.«
»Pred nami je izredno težko leto in ta sredstva pomenijo pomemben korak k ohranjanju pomena javnega medija v Sloveniji.«
»Osnutek PPN-ja, ki je v pripravi, bo žal še vedno jasno odražal finančno stanje, v kakršnem je javni medijski servis.«
»Trenutno je primanjkljaj na letni ravni nekaj več kot sedem milijonov evrov, ocena je, da do konca leta 10 milijonov evrov in pol.«
»Odkar je uprava nastopila funkcijo, prva zares dobra novica, in po več vladah, ki so obljubljale pomoč RTV-ju, je to prva realizirana obljuba, tako da je to za RTV in predvsem za vse naše uporabnike bralce, gledalce, poslušalce zelo dobra novica.«
»Brez tega denarja bi mi lahko samo odstopili oziroma pakirali kovčke, finančna luknja v tem letu je prevelika, na meji nelikvidnosti, programskega načrta pa tudi v najbolj okrnjeni različici za prihodnje leto ne bi mogli narediti. Skratka. To je rešilni obroč, ki je prišel z ladje v vodo. Ne utapljamo se več, ampak seveda na obali oz. na krovu pa še nismo.«
»Brez vladne pomoči bi uprava po Martićevih besedah namreč lahko le še odstopila, ker ne bi bilo denarja za poravnavo tekočih računov, ne za plače delavcev. Stečaj je bil praktično pred vrati.«
»Je bil, ampak glede na današnjo odločitev, verjamem, da vsi lažje dihamo.«
»Kot je v samem dopisu tudi napisala vlada, smo zdaj na potezi mi na RTV-ju, da najdemo boljše, učinkovitejše načine poslovanja, ustvarjanja vsebin, seveda pa se bomo še naprej pogovarjali z vlado, da nam pomaga še na kakšen drugačen način.«
»Ko smo naslovili dopis na vlado, smo ocenili, da je razlika med sredstvi, ki jih RTV namenja programom narodnostnih skupnosti, in sredstvi, ki jih dobimo od države oz. od urada za narodne skupnosti, približno 10 milijonov na letni ravni. Glede na finančno luknjo in glede na obdobje, kdaj je ta uprava nastopila, je bil naš predlog, da se nam za letos nakaže pet, za drugo leto pa deset (milijonov evrov) iz te postavke.«
»Nezadovoljstvo v enotah je še večje, kot je bilo prej.«